Kamienie ogrodowe ozdobne – hurtownia kamienia ogrodowego SAM-BUD-ROL

W SAM-BUD-ROL oferujemy nie tylko ekogroszek, pellet, brykiet czy drewno kominkowe. Jako hurtownia kamienia ogrodowego możemy zaproponować naszym klientom najwyższej jakości kamienie ozdobne do ogrodu dostępne w kilkunastu różnych rodzajach. Każdy kamień ogrodowy charakteryzuje się trwałością i znakomitymi parametrami, które idą w parze z ciekawą kolorystyką. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzedaży kamienia ogrodowego, a w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – zachęcamy do skorzystania z fachowego doradztwa zespołu SAM-BUD-ROL!

Kamienie ozdobne do ogrodu – rodzaje

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w SAM-BUD-ROL przygotowaliśmy bogaty wybór produktów. W aktualnym asortymencie znajdziesz otoczaki, grys oraz kruszywa i kamienie ogrodowe, które są wydobywane zarówno w Polsce, jak i za granicą (głównie w Szwecji). Nasi klienci mogą wybrać kamień naturalny do ogrodu w wybranym kolorze, o odpowiednim uziarnieniu i gęstości nasypowej. Poniżej znajdziesz informacje na temat rodzajów kamieni ozdobnych dostępnych w naszej ofercie.

Opis

rzadko spotykany w naszej strefie geograficznej żwir ozdobny do ogrodu. Kamienie mają odcienie głębin morskich i są dostępne w bryłach, otoczakach i kamieniach do gabionów.


Opis

skała o kolorze żółto-szarym, składająca się m.in. z żółtego kwarcu i miki. Grys tworzy się pod skorupą ziemską, a swoją nazwę zawdzięcza księżnej Beatrycze Brandenburskiej.

Opis

kamyczki do ogrodu pochodzące z soczewkowego złoża dolomitu, zachwycające pięknym, biało-kremowo-żółtawym kolorem.

Opis

grys dolnośląski w odcieniu grafitowo-szarym. Duże kamienie ogrodowe Corvus to najpowszechniejsza skała wśród wylewnych skał magmowych.


Opis

polecany kamień granitowy do ogrodu, który może pochwalić się ciemnoczerwoną barwą. Do magmowa skała głębinowa składająca się przede wszystkim z kwarcu, skalenia i miki.

Opis

to propozycja w kolorze szaro-białym albo różowo-szarym, pochodząca z rejonu Gór Kaczawskich. Polecamy go w szczególności do gabionów i na skarpy.

Opis

kolorowe kamienie do ogrodu w odcieniach czerni, bieli, brązu, żółci i błękitu. Naturalna skała osadowa jest wydobywana na Przedgórzu Sudeckim.

Opis

wydobywane ze złóż soczewkowych we wschodnich Karkonoszach. Ma różnorodne zabarwienie – od bieli, przez błękit, aż po tonacje fioletu.

Opis

twarda, mająca dobre właściwości techniczne skała, która jest powszechnie spotykana. W naszej ofercie znajdziesz grys Oliwia w odcieniu grafitowo-brązowo-żółtym.

Opis

grys ogrodowy wydobywany w okolicach wschodnich pograniczy Karkonoszy. Kamienie mają piękną paletę odcieni, zmienne zabarwienie i są niezwykle trwałe.

Opis

znakomita propozycja dla fanów natury. Otoczaki ogrodowe pochodzą z Dolnego Śląska: z rzek, pól i kamieniołomów. Otoczaki są białe albo mają zielone i błękitne przebarwienia.


Opis

wydobywany między Strzegomką i Nysą Szaloną, mający wyrazistą strukturę w kolorze czarno-białym. To elegancki kamień, który odnajdzie się w nowoczesnych ogrodach.

Opis

szaro-czarna skała, którą można porównać do granitu. Dzięki niskiej zawartości kwarcu jest dość elastyczna. Ramzes zwraca uwagę błyszczącymi wkładkami skaleni.

Opis

czarne płaskie kamienie do ogrodu, pochodzące ze Szwecji. Szlachetna skała magmowa ma wysoką zawartość piroksenów i plagioklazów oraz jest polecana do każdego ogrodu.

Opis

elegancki kamień ogrodowy, pochodzący z okolic Strzegomia. Jego głównymi zaletami jest szary, uniwersalny kolor oraz możliwość wykorzystania w każdym terenie.

Opis

skała metamorficzna o charakterystycznej strukturze powstającej w trakcie zgniatania minerałów. Zebra zawdzięcza swoją nazwę równoległym pasom.

Opis

biały kamień ogrodowy, który pięknie mieni się w słońcu. Kruszywo do ogrodu pochodzi już z ery paleozoiku i jest idealnym wyborem do gabionów.

Opis

skała w odcieniu antracytu, pochodząca ze Szwecji i mająca jednolity kolor. Skała magmowa sprawdzi się doskonale do stworzenia ścieżki, skarpy czy opaski wokół domu.

Podział kamieni ogrodowych ze względu na rodzaj / przeznaczenie kamienia:

Kamienie dekoracyjne do ogrodu – na co zwrócić uwagę przy wyborze kamienia ogrodowego?

Podczas wyboru kamieni dekoracyjnych do ogrodu należy zwrócić przede wszystkim uwagę na ich rodzaj – typ, kolor, wielkość i uziarnienie. Ważne, aby gotowa aranżacja była spójna i pełna harmonii, zgodna z Twoim gustem oraz dopasowana do warunków panujących w danym terenie. Właśnie dlatego każdy produkt dostępny w naszym sklepie internetowym jest wzbogacony o szczegółowy opis, w którym znajdziesz najważniejsze parametry interesujących Cię kamieni ozdobnych. Co więcej, w trakcie zakupu warto porównać wielkość ziaren z powierzchnią terenu, na którym planujesz wykorzystać kamienie ozdobne, oraz ich jakość – te najlepsze produkty nawet po latach nie stracą swojego wyglądu.

FAQ – kamienie ogrodowe

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z kamieniami ogrodowymi.

Jak przygotować podłoże do kamieni ozdobnych?
Przygotowywanie podłoża do kamieni ozdobnych należy rozpocząć od wyznaczenia miejsca, w którym je umieścisz. Kolejnym krokiem jest usunięcie wierzchniej warstwy gruntu, najlepiej na głębokość wynoszącą maksymalnie 10 cm, jednak nie mniej niż 5 cm. Niezbędne jest również oczyszczenie podłoża z innych kamieni, chwastów czy korzeni, aby powierzchnia była gładka. Następnie należy założyć obrzeża i rozłożyć agrotkaninę lub agrowłókninę, których zadaniem jest ochrona kamieni ozdobnych przed zapadaniem się. Na zakończenie rozsyp grys, korę, żwir, kamień lub kruszywo i gotowe.
Jak ułożyć kamienie ozdobne w ogrodzie?
Tak naprawdę sposób ułożenia kamieni ozdobnych w ogrodzie jest kwestią indywidualną, która zależy wyłącznie od Twojego gustu i efektu, jaki chcesz uzyskać. Takie dodatki sprawdzą się doskonale w okolicach oczek wodnych i stawów, przy ścieżkach i podjeździe, a nawet między kwiatami i drzewami. Świetnym pomysłem jest połączenie kamieni ozdobnych z roślinami – w takim wypadku należy przygotować odpowiednio podłoże, przekopując je z obornikiem albo kompostem. Najważniejsze, aby warstwa kamieni była odpowiednio gruba, zbita i wolna od prześwitów.
Ile kamienia ogrodowego na m²? Jak wyliczyć wydajność kamieni?
Tak naprawdę ilość kamieni ogrodowych na m² jest uzależniona od wielkości ziarna. Orientacyjnie można przyjąć, że najmniejsze grysy i otoczaki mają wydajność na poziomie 16-20 m²/t, podczas gdy te największe (60-100 mm) mogą pochwalić się wydajnością 4,5 m²/t.
Jak czyścić kamienie ogrodowe? Czy warto je impregnować?
Zdecydowanie tak, warto impregnować kamienie ogrodowe. W ten sposób można zabezpieczyć ich powierzchnię przed wnikaniem w nią zanieczyszczeń i wody, które mogłyby powodować ich uszkodzenie. Impregnacja to gwarancja zachowania przez kamienie ogrodowe pierwotnych walorów estetycznych przez lata. Z kolei do ich czyszczenia możesz używać szczotki i wody albo pary pod ciśnieniem (w niektórych przypadkach). W wypadku pojawienia się mchów i porostów warto sięgać po specjalne detergenty dopasowane do rodzaju kamieni ogrodowych.