Grys ozdobny do ogrodu

Grys ogrodowy to kruszywo powstające z naturalnych kamieni. Zazwyczaj ma nieregularny kształt, a jego kolorystyka zależy od rodzaju – bazaltowe mają odcień grafitowo-szary, marmurowe mogą pochwalić się różnorodnym zabarwieniem, podczas gdy w przypadku dolomitowych króluje biała barwa z dodatkiem kremowych i żółtawych tonacji. Dostępny w naszej ofercie grys kamienny sprawdzi się jako materiał elewacyjny, ozdobny lub na podjazd. Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą!

Opis

rzadko spotykany w naszej strefie geograficznej żwir ozdobny do ogrodu. Kamienie mają odcienie głębin morskich i są dostępne w bryłach, otoczakach i kamieniach do gabionów.


Opis

skała o kolorze żółto-szarym, składająca się m.in. z żółtego kwarcu i miki. Grys tworzy się pod skorupą ziemską, a swoją nazwę zawdzięcza księżnej Beatrycze Brandenburskiej.

Opis

kamyczki do ogrodu pochodzące z soczewkowego złoża dolomitu, zachwycające pięknym, biało-kremowo-żółtawym kolorem.
Grys bazaltowy Corvus – grys dolnośląski w odcieniu grafitowo-szarym. Duże kamienie ogrodowe Corvus to najpowszechniejsza skała wśród wylewnych skał magmowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grysu w ogrodzie?

Różnorodny wybór grysów sprawia, że nie wiesz, który kamień sprawdzi się najlepiej w Twoim ogrodzie? Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci zakup.

Rodzaje i rozmiar grysów

W ofercie znajdziesz następujące rodzaje grysu dekoracyjnego:

Wymienione rodzaje grysów ogrodowych różnią się nie tylko uziarnieniem, ale także kolorystyką.

Plusy podłoża wykonanego z grysów

Dlaczego warto postawić na grys w ogrodzie? Przede wszystkim ze względu na jego estetykę i różnorodność, dzięki którym bez problemu wybierzesz idealne kamienie ozdobne. Dodatkowo jest on bezproblemowy w przypadku nasadzania roślin, może pochwalić się wysoką przepuszczalnością i jest trwały. Dodatkowo grys ma szerokie zastosowanie – można wykorzystać go do luźnego wyłożenia ścieżek i chodników, ozdobienia elewacji czy w formie dekoracji w ogrodzie.

Grys dekoracyjny – wydajność materiału

Wydajność grysu jest uzależniona od jego wielkości. Tak więc grys drobny (grysik) pozwala wypełnić przestrzeń mniejszą ilością materiału i cieńszą warstwą, niż w przypadku kamieni o większym uziarnieniu. Standardowo przyjęło się jednak, że na każdy metr kwadratowy w ogrodzie potrzebne jest od 80 do 120 kg grysu kamiennego.