Kalkulator pelletu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w SAM-BUD-ROL nie tylko oferujemy wysokiej jakości paliwa grzewcze, ale także przygotowaliśmy kalkulator spalania pelletu, dzięki któremu możesz obliczyć, ile dokładnie opału potrzebujesz na nadchodzący sezon grzewczy. Sam pellet jest rozwiązaniem ekonomicznym, mającym postać małych granulek, których wielkość wynosi około kilku centymetrów. Do jego produkcji wykorzystuje się pozostałości z przerobu drewna. Dzięki temu proces produkcji paliwa jest przyjazny dla środowiska, a jego stosowanie bardzo wygodne. Jak w takim razie wyglądają koszty spalania pelletu? Skorzystaj z kalkulatora!

Skorzystaj z naszego kalkulatora – wylicz koszty ogrzewania pelletem dla Twojego domu / mieszkania

Kalkulator zużycia pelletu – wylicz, ile potrzebujesz pelletu na sezon grzewczy

Kalkulator spalania pelletu, podobnie jak i jego odpowiednik przeznaczony do obliczania zużycia ekogroszku, jest narzędziem intuicyjnym i bardzo łatwym w użyciu. Wystarczy, że uzupełnisz wymagane dane, a my oszacujemy przybliżone zapotrzebowanie na paliwo stałe z biomasy na nadchodzący sezon grzewczy. Jakie dane są potrzebne, aby skorzystać z kalkulatora zużycia pelletu? Musisz określić liczbę mieszkańców i powierzchnię, która będzie ogrzewana. Oczywiście, możesz pominąć pomieszczenia, w których nie masz zamiaru włączać kaloryferów, np. poddasze, garaż czy piwnicę. Dodatkowo należy zaznaczyć jeden z wariantów zapotrzebowania na ciepło, np. dom budowany obecnie, starszy (docieplony lub bez docieplenia), pasywny czy energooszczędny. W kalkulatorze spalania pelletu konieczne jest również zaznaczenie zużycia c.w.u w litrach na osobę na dzień (niskie, średnie lub wysokie), oraz określenie temperatury zimnej wody wodociągowej, liczby dni korzystania z c.w.u. i jego wymaganej temperatury.

Spalanie pelletu – kalkulator – szczegółowe informacje

Po uzupełnieniu powyższych danych otrzymasz oszacowane zapotrzebowanie na spalanie pelletu. Wyniki kalkulatora obejmują wartości kWh na rok związane z ogrzewaniem budynku, niezbędne do ogrzewania c.w.u. oraz całkowite zapotrzebowanie na ciepło. Na tym jednak nie koniec! Możesz także zapoznać się z dokładnymi wykresami i zestawieniem kosztów ogrzewania, które dokładnie pokazują zużycie pelletu w różnych urządzeniach. Kalkulator to znakomity i bardzo pomocny sposób na wstępne poznanie ewentualnych kosztów, które będziesz musiał ponieść w przyszłości. Pamiętaj jednak, że rzeczywista wartość jest uzależniona od wielu innych czynników, które nie są uwzględnione w udostępnionym kalkulatorze spalania pelletu, dlatego wskazanie jaki on daje jest wartością przybliżoną.