Kamienie otoczaki do ogrodu

Jeśli stawiasz na naturę w ogrodzie, to strzałem w dziesiątkę są otoczaki – dekoracyjne, piękne kamienie. W naszej ofercie przygotowaliśmy produkty w różnych frakcjach, wydobywane w kamieniołomach, na polach i z rzek na terenie Dolnego Śląska. Ich największą zaletą jest różnorodność kolorystyczna w tonacjach bieli z przebarwieniami zielonymi, błękitnymi albo seledynowymi. W SAM-BUD-ROL znajdziesz kamienie otoczaki w różnych rozmiarach. Oferujemy przede wszystkim białe otoczaki z przebarwieniami do ogrodu.

Otoczak


DOSTĘPNE FRAKCJE

Lp. Nazwa handlowa Skała uzianienie min. [mm] uzianienie max. [mm] gęstość nas. [ton/m3] Sprzedaż luzem Worki big bag Worki 25 kg
1 Otoczak marmur dolomitowy 5 20 1,675 T T T
2 Otoczak marmur dolomitowy 8 30 1,675 T T T
3 Otoczak marmur dolomitowy 20 40 1,660 T T T
4 Otoczak marmur dolomitowy 40 60 1,640 T T N
5 Otoczak marmur dolomitowy 60 80 1,600 T T N

Na co zwrócić uwagę przy wyborze otoczaków ogrodowych?

Jak wybrać najlepszy kamień otoczak? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje.

Rodzaje i rozmiar otoczaków

W SAM-BUD-ROL oferujemy białe otoczaki do ogrodu w kilku rodzajach:

  • otoczak bazaltowy,
  • otoczak granitowy,
  • otoczak kwarcytowy,
  • otoczak marmurowy (najszersza dostępność uziarnień).

Otoczaki są dostępne w następujących rozmiarach: 5-20, 8-30, 20-40, 40-60 oraz 60-80 mm

Plusy podłoża wykonanego z kamieni otoczak

Otoczaki białe, żółte czy czarne to w pełni naturalne elementy ozdobne do ogrodu. Ich największą zaletą jest trwałość i odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, i to zarówno wysokich temperatur, jak i dużych obciążeń. Dodatkowo otoczaki ogrodowe prezentują się bardzo naturalne i sprawdzają się wszędzie tak, gdzie nie ma miejsca na asfalt i beton. Żwir otoczaki to doskonałe rozwiązanie na przydomowych chodnikach, ogrodowych ścieżkach, brzegach kwietników czy nawet skalniaków. Produkt sprawdzi się także jako kamień elewacyjny – otoczaki świetnie wyglądają na ścianie budynków.

Otoczak ozdobny – wydajność materiału

Warto pamiętać, że wydajność, którą może pochwalić się kamień ogrodowy otoczak, zależy od jego uziarnienia. Mniejsze kawałki żwiru zapewniają krycie cieńszą warstwą, a te większe – grubszą. Podobnie jest w przypadku liczby kilogramów – drobniejsze uziarnienie wymaga zakupu mniejszej ilości otoczaków do ogrodu. W celu poznania szczegółów zachęcamy do kontaktu lub sprawdzenia oferty konkretnych kamieni dekoracyjnych otoczaków dostępnych w naszej ofercie.