Kora kamienna do ogrodu

Kora kamienna to jeden z kamieni ozdobnych do ogrodu, który od lat cieszy się niezmienną popularnością. Co istotne, nie należy mylić jej z tą drzewną, mimo że można zauważyć pewne podobieństwa. Jak się jednak okazuje – to właśnie dostępna w naszym asortymencie kamienna kora jest bardziej estetyczna i może pochwalić się lepszą jakością. Dodatkowo jest praktycznym wyborem do każdego ogrodu, ma szerokie zastosowanie i rewelacyjnie komponuje się z naturalnym terenem.

W naszej ofercie znalazła się:

  • Kora kamienna gnejsowa Zebra – skała metamorficzna o charakterystycznej strukturze powstającej w trakcie zgniatania minerałów. Zebra zawdzięcza swoją nazwę równoległym pasom.

Kora kamienna gnejsowa Zebra

Opis

skała metamorficzna o charakterystycznej strukturze powstającej w trakcie zgniatania minerałów. Zebra zawdzięcza swoją nazwę równoległym pasom.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kory kamiennej w ogrodzie?

Zastanawiasz się, jaka kora z kamienia będzie najlepszym wyborem? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki, które pomogą Ci w dobraniu odpowiedniego kamienia ozdobnego kora.

Rodzaje kory kamiennej

Kamień kora kamienna może zostać podzielony na dwa rodzaje – otaczaną lub o ostrych krawędziach. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z zaokrąglonymi i delikatnymi formami, przypominające na przykład dostępne w naszej ofercie otoczaki. Z kolei ostre krawędzie są charakterystyczne dla tradycyjnej kory kamiennej. Dodatkowo może być ona podzielona ze względu na uziarnienie. W przypadku naszej oferty jest to 11-32 oraz 60-120.

Plusy podłoża wykonanego z kory kamiennej

Dlaczego kora granitowa jest dobrym wyborem do ogrodu? Przede wszystkim jest ona rozwiązaniem estetycznym, idealnie współgrających z naturą. Dodatkowo może pochwalić się wysoką przepuszczalnością i trwałością, uniwersalnością oraz brakiem negatywnego wpływu na glebę. Dzięki temu kora kamienna jest polecana pod tuje, do gabionów, a nawet na skarpę. Można wykorzystać ją również do pokrycia ścieżek i chodników.

Kamień kora kamienna – wydajność materiału

Standardowo przyjęło się, że na każdy metr kwadratowy potrzeba 80-120 kg kamieni ozdobnych. Jak to wygląda w przypadku kory kamiennej w ogrodzie? Mniejsze uziarnienie pozwala zakryć powierzchnię cieńszą warstwą i mniejszą ilością, z kolei większy grys sprawia, że wymagana jest większa ilość kory kamiennej.