Kalkulator ekogroszku

Witaj w SAM-BUD-ROL! Dla naszych klientów przygotowaliśmy bogaty wybór wysokiej jakości paliw grzewczych, które pozwalają na ekologiczne i ekonomiczne ogrzanie budynku. Zastanawiasz się, ile będzie Cię kosztować zapewnienie pomieszczeniom optymalnej temperatury? W takim razie mamy coś dla Ciebie – kalkulator spalania ekogroszku. Czym jest to nowoczesne paliwo węglowe? Do jego produkcji wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane frakcje węgla brunatnego lub kamiennego. Ten rodzaj opału jest przyjazny dla środowiska i wydajny. Sprawdź sam, określając zużycie ekogroszku przy użyciu naszego kalkulatora!

Skorzystaj z naszego kalkulatora – wylicz koszty ogrzewania ekogroszkiem dla Twojego domu / mieszkania

Kalkulator zużycia ekogroszku – wylicz, ile potrzebujesz ekogroszku na sezon grzewczy

Kalkulator spalania ekogroszku to kolejna odsłona naszego narzędzia, dzięki któremu możesz w łatwy i szybki sposób obliczyć zapotrzebowanie na nowoczesne paliwo węglowe. Dzięki niemu jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego obliczysz, jakie koszty musisz ponieść do ogrzania dowolnego budynku – od domu jednorodzinnego, aż po magazyn czy sklep. Jak korzystać z kalkulatora spalania węgla ekogroszku? Potrzebujemy od Ciebie 7 rodzajów informacji, na podstawie których w ciągu dosłownie sekundy narzędzie oszacuje przybliżone wartości. Lista danych, które musisz uzupełnić, obejmuje przede wszystkim powierzchnię ogrzewania w metrach kwadratowych, liczbę mieszkańców oraz liczbę dni korzystania z c.w.u. i jego wymaganą temperaturę. Dodatkowo w kalkulatorze zużycia ekogroszku należy uzupełnić informacje na temat aktualnego zużycia c.w.u na osobę na dzień (w litrach). Możesz wybrać opcję niską, średnią lub wysoką. Potrzebujemy także szczegółów zapotrzebowania na ciepło, które jest bezpośrednio związane z rodzajem budynku, oraz temperaturę zimnej wody wodociągowej.

Spalanie ekogroszku – kalkulator – szczegółowe informacje

Gdy uzupełnisz powyżej wymienione dane, nasz kalkulator spalania ekogroszku zajmie się całą resztą. W ciągu ułamku sekundy wyświetli Ci wstępne obliczenia dotyczące zapotrzebowania na ciepło wyrażane w kWh na rok. Wśród wymienionych wartości znajdziesz informacje dotyczące ciepła niezbędnego do ogrzewania budynku, c.w.u. i całkowite zapotrzebowanie na ciepło. Warto pamiętać, że sam ekogroszek jest bardzo wydajnym paliwem opałowym, ponieważ zawiera mało popiołu, a tym samym w trakcie spalania generuje dużo ciepła. Oczywiście, wyniki naszego kalkulatora zużycia ekogroszku są przybliżone.