Pellet drzewny – atrakcyjna cena – producent/dystrybutor SAM-BUD-ROL

Obecnie, gdy coraz częściej mówi się o szkodliwym wpływie ogrzewania na środowisko, coraz więcej osób poszukuje ekologicznych i bezpiecznych dla paliw grzewczych. Jednym z nich jest pellet drzewny – źródło energii zamknięte w formie trocin sprasowanych pod wysokim ciśnieniem. Jego stosowanie nie powoduje degradacji natury i nie wpływa na pogarszanie się jakości powietrza. A to wszystko za sprawą niskiej emisji pyłow ze spalania i zamkniętego obiegu dwutlenku węgla. Zamiana innych paliw na ekologiczne rozwiązanie to gwarancja bezpieczeństwa i domowników i środowiska.

W firmie SAM-BUD-ROL od wielu lat specjalizujemy się w sprzedaży pelletu wysokiej jakości własnych marek jak i pelletów od sprawdzonych i zaufanych producentów, którzy cieszą się uznaniem wśród specjalistów z branży. Bogata oferta różnych rodzajów paliwa obejmuje produkty zgodne z rygorystycznymi normami europejskimi i posiadające liczne certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo ich stosowania. Kupując jeden z dostępnych w naszym asortymencie surowców, masz pewność, że wybierasz pellet o maksymalnej wydajności i znakomitych właściwościach użytkowych. Zamów wybrany rodzaj paliwa w konkurencyjnej cenie, a my dostarczymy go prosto pod wskazany adres!

Pellet drzewny

Pellet – sprzedaż hurtowa i detaliczna

W ofercie firmy SAMBUDROL znajdziesz wydajny pellet, którego cena za tonę jest jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku i to bez względu na ilość paliwa, jaką zdecydujesz się kupić. Wieloletnia współpraca z renomowanymi producentami pozwala na zaproponowanie naszym klientom indywidualnym i biznesowym niskich kosztów zakupu przy jednoczesnej gwarancji najwyższej jakości nabywanego surowca. Ekologiczny pellet jest dostępny w sprzedaży detalicznej i w hurcie. Szczegółowe informacje na temat wagi każdego opakowania i palety znajdziesz w opisach produktów.

Pellet opałowy - zalety

Główną zaletą pelletu dostępnego na sprzedaż w naszym sklepie jest komfort, czystość i wygoda nie tylko podczas transportu, ale także przechowywania. Ekologiczne paliwo stanowi również odnawialne źródło energii, a podczas spalania, które odbywa się w bezobsługowych kotłach, gwarantuje niską emisję dwutlenku węgla. Nie bez znaczenia jest także mała ilość produkowanego popiołu, świadcząca o wydajności pelletu. Szacuje się, że w trakcie spalania z 1 tony surowca powstaje go około 3 kg. Co więcej, drzewne paliwo jest łatwo dostępne, tanie i pochodzi z polskich lasów.

ikona kciuk w górę

Komfort, czystość i wygoda podczas transportu i stosowania

ikonka wygoda

Spalanie odbywa się w bezobsługowych
kotłach

ikona niska emisja pyłów

Neutralny pod kątem
emisji CO2

ikona śmietnik

Z 1 tony pelletu powstaje
po spaleniu tylko ok.
3 kg popiołu

ikona bateria

Stanowi odnawialne
źródło energii

ikonka koszyk zakupowy

Dostępność i łatwość
zakupu

Pellet drzewny - prezentacja produktów

W dostępnej ofercie znajdziesz różnorodny pellet opałowy w atrakcyjnych cenach od znanych i renomowanych producentów. Wśród nich nie zabrakło takich marek, jak Biomasa Partner, Pellet Energy, Stelmet czy Barlinek. Odkryj dostępne rodzaje!

Pellet Robin

Pellet Robin EN Plus A1
Producent SAM-BUD-ROL Sp. z o.o. Sp.K.
Certyfikaty EN Plus A1 317
Wartość opałowa [MJ/kg] >16,5 MJ/kg
Popiół [Ar] ≤ 0,7 %
Wilgoć [Wtr] ≤ 10%
Średnica 6 mm
Opakowanie zbiorcze paleta 120x100x160cm, 70 worków x 15 kg = 1050kg
Pellet Gold

Pellet Gold

Producent Pellet Energy
Wartość opałowa [Qir] 18,17MJ/kg
Popiół [Ar] max. 0,4%
Wilgoć [Wtr] max. 10%

Excellent Selection

Excellent Selection

Producent Biomasa Partner Group
Wartość opałowa [Qir] min. 18,5MJ/kg
Popiół [Ar] min. 0,3%
Wilgoć [Wtr] max. 10%
Wymiar ziarna od 6mm do 40mm
Premium Selection

Premium Selection

Producent Biomasa Partner Group
Wartość opałowa [Qir] min. 18,3MJ/kg
Popiół [Ar] max. 0,3%
Wilgoć [Wtr] max. 10%
Wymiar ziarna od 6mm do 40mm

Pellet Eco

Pellet Eco

Producent Pellet Energy
Wartość opałowa [Qir] min. 18,2MJ/kg
Popiół [Ar] max. 0,9%
Wilgoć [Wtr] max. 10%
Wymiar ziarna fi 6mm, długość 3,15mm do 40mm

Olimp Pellet

OLIMP PELLET
Producent Stelmet
Certyfikaty EN Plus A1 PL 001,
DIN Plus 7A247
Wartość opałowa [MJ/kg] >³ 16,5 MJ/kg
Popiół [Ar] < 0,7 %
Wilgoć [Wtr] ≤ 10 %
Średnica 6mm
Opakowanie zbiorcze paleta 120x80x170cm, 65 worków x 15 kg = 975kg

Pellet Lava

PELLET LAVA
Producent Stelmet
Certyfikaty DIN EN 14961-2
Wartość opałowa [MJ/kg] ³ 16,5 MJ/kg
Popiół [Ar] < 0,7 %
Wilgoć [Wtr] ≤ 10 %
Średnica 6mm
Opakowanie zbiorcze paleta 120x80x170cm, 65 worków x 15 kg = 975kg

Pellet Tartak Olczyk

PELLET TARTAK OLCZYK
Producent Tartak Olczyk
Certyfikaty EN Plus A1 PL 001,
DIN Plus 7A247
Wartość opałowa [MJ/kg] >³ 16,5 MJ/kg
Popiół [Ar] < 0,7 %
Wilgoć [Wtr] ≤ 10 %
Średnica 6mm
Opakowanie zbiorcze paleta 120x100x160cm, 70 worków x 15 kg = 1050kg
Czym jest pellet?

Pellet to ekonomiczny sposób na ogrzanie budynków. Paliwo, które powstaje z przetworzonych zrębków sprasowanych pod wysokim ciśnieniem, wyróżnia się mocnym zagęszczeniem energii, niską zawartością wilgoci i popiołu oraz szerokim zastosowaniem. Nie bez znaczenia jest także fakt, że materiał grzewczy jest przyjazny dla środowiska – nie tylko nie naraża go na nadmierną emisję dwutlenku węgla, ale także nie wymaga dodatkowej wycinki w lesie. Surowce niezbędne do produkcji pelletu są pozyskiwane bez szkody dla otoczenia.

Wydajny pellet jest nowoczesnym paliwem, które cieszy się największą popularnością w krajach europejskich. Co ciekawe, granulat z trocin drzewnych jest uważany za najczystszy materiał opałowy i jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii na świecie. Jak wygląda? Surowiec ma kształt wałków o średnicy 6 lub 8 mm. Ich długość różni się w zależności od rodzaju, jednak zazwyczaj nie przekracza ona 2-3 cm. Dostępny w naszej ofercie pellet o doskonałej kaloryczności może być z powodzeniem stosowany jako forma ogrzewania konkurencyjna wobec oleju opałowego, gazu ziemnego, koksu, węgla czy miału węglowego.

Z czego i jak powstaje pellet?

Jesteś ciekaw, jak powstaje pellet? Jego produkcja rozpoczyna się już w tartakach i stolarniach, w których można spotkać tzw. surowce odpadowe, a dokładniej trociny drewniane, wióry i zrębki. Przed przekazaniem ich specjalistom są dokładnie sprawdzane pod względem obecności jakichkolwiek zanieczyszczeń mineralnych i chemicznych – jeśli materiały je zawierają, to nie mogą być wykorzystane do produkcji pelletu opałowego. Po przejściu kontroli są poddawane wstępnej obróbce i suszeniu, w trakcie których usuwa się ewentualne kamienie i piasek oraz starannie rozdrabnia surowce.

Na tym etapie pellet ma postać drobnych trocin, z których starannie usuwa się wodę, aby osiągnęły optymalny poziom wilgotności na poziomie maksymalnie 8%. Następnie poddaje się je ponownemu zmieleniu i przystępuje do granulowania. Zagęszczenie materiału drzewnego odbywa się w granulatorach, w których jego miazga jest przepuszczana przez specjalną matrycę z otworami. Po wyciśnięciu surowca o średnicy 6 lub 8 mm na zewnątrz jest on stopniowo ścinany. Tak powstały pellet ma postać małych granulek drzewnych.

Pellet – rodzaje

Decydując się na zakup pelletu, możesz wybrać różne rodzaje paliwa. Podstawowy podział uwzględnia surowiec, jaki wykorzystano do jego produkcji – wyróżniamy pellet drzewny, pellet z pestek, łusek, ze słomy, biomasy i wielu innych. Jak z pewnością się domyślasz, to pierwszy typ cieszy się obecnie największą popularnością. Nie bez powodu – pellet drzewny ma wysoką wartość opałową, dzięki której jest ekonomicznym, wydajnym i niezawodnym sposobem na ogrzanie domów jednorodzinnych, budynków biurowych i obiektów publicznych. Pozostałe rodzaje paliwa znalazły zastosowanie w przemyśle rolniczym i energetycznym. Pellet drzewny dzieli się na iglasty i liściasty. Ze względu na wyższą wartość opałową ten pierwszy jest dużo bardziej popularny.

Podział pelletu na rodzaje uwzględnia także wielkość wałków – na rynku znajdziesz tradycyjne paliwo o doskonałej wartości opałowej oraz przemysłowe, które różni się od swojego odpowiednika średnicą. Przyjęło się, że pellet przeznaczony do kotłów małej mocy ma średnicę 6mm, pellet przemysłowy ma najczęściej średnicę 8mm.

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu pelletu do pieca?

W trakcie zakupu odpowiedniego pelletu do pieca, warto zwrócić uwagę na sam proces jego spalania. Na naszych składach kupisz pellet w pojedynczych workach. Jeden 15kg worek to porcja surowca, którą z powodzeniem poddasz testom w domu. Sprawdź, czy w kotle nie powstają spieki i czy nie odłożyły się duże ilości popiołu – te dwie cechy świadczą o tym, że paliwo jest słabej jakości, a w jego składzie znalazł się surowiec zanieczyszczony piaskiem, klejami czy innymi odpadami, które w pellecie nigdy nie powinny się znaleźć.

Dobry jakościowo pellet opałowy powinien mieć jednolity kolor i wymiary, a jego odcień i zapach muszą być zbliżone do tych, którymi charakteryzuje się naturalne drewno. Nie bez znaczenia jest także poziom wilgotności – przyjmuje się, że ten optymalny waha się między 5 a 10%. W opakowaniu, które musi być szczelne, nie mogą także znajdować się luźne trociny, pokruszone kawałki pelletu czy pył. Przed zakupem paliwa zwróć również uwagę na certyfikaty jakościowe produktu. Certyfikaty warte uwagi to DIN plus i EN plus A1.

Koszt zakupu pelletu i ogrzewania budynków ekologicznym paliwem
Wiele osób rezygnuje z zakupu ekologicznych źródeł energii, obawiając się, że koszt ich zakupu znacząco przewyższy budżet, jakim dysponują. Jak się okazuje – pellet to tani, ekonomiczny i skuteczny sposób na ogrzanie budynków, który charakteryzuje się nie tylko atrakcyjną ceną samego nabycia, ale także znacząco obniża rachunki za ogrzewanie. Ostateczna stawka za kilogram surowca jest uzależniona od producenta, posiadanych przez niego certyfikatów oraz kaloryczności produktu. W Sambudrol znajdziesz pellet w przystępnej cenie za tonę, który dodatkowo dostarczymy prosto do Twojego domu lub siedziby firmy.
Jak wyglądają koszty ogrzewania budynków pelletem o standardowej kaloryczności? Choć są one porównywalne z tymi, jakie generuje korzystanie z równie popularnego ekogroszku, to warto jednak uwzględnić inne czynniki – ekologiczne, workowane paliwo wyróżnia się całkowitym bezpieczeństwem dla środowiska. Nie bez znaczenia jest także niski poziom produkcji popiołu, co z kolei wpływa na obniżenie częstotliwości konieczności czyszczenia samego pieca. Co ciekawe, proch powstały w trakcie spalania pelletu opałowego może posłużyć jako nawóz w przydomowym ogrodzie.
Ile pelletu premium kupić na nadchodzący sezon grzewczy?

To, ile pelletu do pieca będzie Ci potrzebne, zależy przede wszystkim od wielkości budynku, jaki chciałbyś ogrzać. Nie bez znaczenia jest także przeznaczenie samego paliwa – czy ma służyć wyłącznie do zapewnienia optymalnej temperatury w pomieszczeniach, czy także do ogrzewania wody? Na samo zużycie surowca mają również wpływ panujące warunki atmosferyczne i poziom termoizolacji domu czy obiektu. Jeśli zdecydujesz się na zakup dobrego jakościowo pelletu z pozytywnymi opiniami, to wystarczy nawet 3-5 ton, aby zagwarantować ciepło około 150 metrom kwadratowym.

W dostępnej ofercie znajdziesz pellet w różnych rodzajach. Wśród nich nie zabrakło dwóch najpopularniejszych typów surowca – o średnicy 6 i 8 mm. Który z nich będzie odpowiedni? Jeśli należysz do grona właścicieli najbardziej zaawansowanych technologicznie niskoemisyjnych kotłów ekoprojekt (ecodesign) zgodnie z Rozporządzeniem Komisji UE 2015/1189, jak również w kotłach 5 klasy zgodnie z PN-EN 303-5:2012, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie mniejszy rozmiar paliwa. Z kolei jego 8-milimetrowy odpowiednik znalazł swoje zastosowanie w większych, przemysłowych urządzeniach.

pellet sambudrol

Pellet - blog / informacje / ciekawostki

Fakty i mity o pellecie

Obalamy największe mity na temat pelletu i przedstawiamy fakty potwierdzone przez specjalistów z branży. Czy paliwo jest szkodliwe dla środowiska? Czy znajdziesz w nim dodatki chemiczne? Na te i inne pytania odpowiadamy w przygotowanym artykule.

czytaj więcej >>

Jak powstaje pellet

Jak powstaje popularny pellet? Poznaj sekrety jego tworzenia oraz szczegóły przebiegu procesu granulowania, dzięki którym gotowe paliwo jest w stanie ulec odpowiedniemu spaleniu w kotle, aby następnie zapewnić pomieszczeniom odpowiednią temperaturę.

czytaj więcej >>

Pellet czy ekogroszek

Pellet czy ekogroszek – wielu właścicieli budynków mieszkalnych i biurowych zadaje sobie właśnie to pytanie. Które paliwo jest tańsze, wydajniejsze i pozwala na obniżenie codziennych kosztów ogrzewania pomieszczeń? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!

czytaj więcej >>

Przewodnik po certyfikatach jakości pelletów

Certyfikaty to pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego pelletu opałowego do pieca. Odkryj nasz krótki przewodnik po certyfikatach jakości, które potwierdzają wysoki standard i odpowiednie właściwości ekologicznego paliwa.

czytaj więcej >>

Jak przechowywać pellet

Odpowiednie przechowywanie pelletu drzewnego zagwarantuje mu niezmienną jakość i wydajność, i to nawet kilka miesięcy po zakupie oraz otwarciu opakowania. Gdzie składować paliwo i jakie warunki należy mu zapewnić? Podpowiadamy, jak prawidłowo przechowywać pellet!

czytaj więcej >>

Kolor, a jakość pelletu

Czy barwa pelletu dostępnego w sprzedaży ma wpływ na jego jakość? Dlaczego paliwo występuje w różnych wersjach kolorystycznych? Jak rozpoznać surowiec spełniający odpowiednie standardy? Sprawdź, dlaczego warto zwrócić uwagę na odcień pelletu!

czytaj więcej >>