Grys dolomitowy do ogrodu

Kruszywa dolomitowe, jak sama nazwa wskazuje, są wydobywane w złożach dolomitu. To osadowe skały węglowe pochodzące głównie z Polski (Sudety Wschodnie), zawierające nie tylko dolomit, ale także kwarc, kalcyt czy piryt. Dostępne w naszej ofercie kamienie dolomitowe mają równoziarnistą i zwięzłą strukturę oraz uziarnienie 8-16. Ich największymi zaletami są: wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne, niska nasiąkliwość oraz atrakcyjny wygląd.

W SAM-BUD-ROL oferujemy:

  • Grys dolomitowy Biała Dama – kamyczki do ogrodu pochodzące z soczewkowego złoża dolomitu, zachwycające pięknym, biało-kremowo-żółtawym kolorem.

Grys dolomitowy Biała Dama

Opis

kamyczki do ogrodu pochodzące z soczewkowego złoża dolomitu, zachwycające pięknym, biało-kremowo-żółtawym kolorem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grysu dolomitowego?

Wybierając grys dolomitowy, określ, do czego planujesz go wykorzystać i na podstawie tej informacji wybierz właściwy produkt. W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim kamień dolomitowy o uziarnieniu 8-16, które może pochwalić się szerokim zastosowaniem: od dekoracji przydomowego ogrodu, aż do podsypywania krzewów. Równie dobrze poradzi sobie w stworzeniu ścieżek i skalniaków. Dodatkowo upewnij się, ile grysu dolomitu potrzebujesz i zamów taką ilość luzem, w worku 25-kilogramowym albo w BigBagu.