Kamienie do gabionów

Gabiony to fantastyczny pomysł na ogrodzenie działki w estetyczny i naturalny sposób. Z powodzeniem można wykorzystać do niego ekologiczne materiały, takie jak kamień łamany do koszy gabionowych. W SAM-BUD-ROL pomożemy Ci w stworzeniu właśnie takiej architektury ogrodowej, proponując kamienie, kruszywa i otoczaki idealnie sprawdzające się w przypadku przydomowych gabionów kamiennych. W naszej aktualnej ofercie znajdziesz następujące propozycje wypełnienia gabionów:

  • Kamień wapień Huldra – to propozycja w kolorze szaro-białym albo różowo-szarym, pochodząca z rejonu Gór Kaczawskich. Polecamy go w szczególności do gabionów i na skarpy.
  • Kruszywo marmurowe Albis – biały kamień ogrodowy, który pięknie mieni się w słońcu. Kruszywo do ogrodu pochodzi już z ery paleozoiku i jest idealnym wyborem do gabionów.
  • Otoczaki – znakomita propozycja dla fanów natury. Otoczaki ogrodowe pochodzą z Dolnego Śląska: z rzek, pól i kamieniołomów. Otoczaki są białe albo mają zielone i błękitne przebarwienia.

Kamień wapień Huldra

Opis

to propozycja w kolorze szaro-białym albo różowo-szarym, pochodząca z rejonu Gór Kaczawskich. Polecamy go w szczególności do gabionów i na skarpy.

Kruszywo marmurowe Albis

Opis

biały kamień ogrodowy, który pięknie mieni się w słońcu. Kruszywo do ogrodu pochodzi już z ery paleozoiku i jest idealnym wyborem do gabionów.

Otoczak

Opis

znakomita propozycja dla fanów natury. Otoczaki ogrodowe pochodzą z Dolnego Śląska: z rzek, pól i kamieniołomów. Otoczaki są białe albo mają zielone i błękitne przebarwienia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamieni do gabionów?

Jesteś w trakcie tworzenia gabionów kamiennych i nie wiesz, który z naszych produktów będzie lepszym wyborem? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Jakie kamienie do gabionów?

Najlepszy kamień do gabionów to ten o odpowiednim uziarnieniu i dopasowany do Twoich potrzeb estetycznych. Jeśli zależy Ci na pięknym, subtelnym odcieniu – wybierz Huldrę. Z kolei klienci szukający szlachetnego i popularnego produktu powinni zdecydować się na Albisa – marmurowy kamień do gabionów o pięknej, białej barwie. To właśnie on jest liderem w naszym sklepie. Równie dobrym rozwiązaniem są otoczaki do gabionów – naturalne, dostępne w różnych frakcjach, zachwycające kolorem białym z przebarwieniami.

Ile kamienia do gabionu – wydajność materiału

Kruszywo do gabionów, podobnie jak w przypadku pozostałych kamieni ozdobnych do ogrodu dostępnych w naszym asortymencie, ma różną wydajność. Przyjęło się, że na wypełnienie jednego metra kwadratowego potrzeba około 80-120 kg kamienia ozdobnego do gabionów. Warto pamiętać, że w przypadku mniejszego uziarnienia ilość materiału jest mniejsza. Takie otoczaki i kruszywa kryją cieńszą warstwą i mniejszą ilością kilogramów.