Grys bazaltowy do ogrodu

W ofercie SAM-BUD-ROL znajdziesz gryz bazaltowy w formie kamienia łamanego, w odmianie Corvus i Oliwia. To tradycyjne rozwiązanie do każdego ogrodu, które jest wydobywane w Polsce. Czym się wyróżnia żwirek bazaltowy? Przede wszystkim kolorem – jest on ciemny, bardzo głęboki, zazwyczaj w odcieniach grafitu lub grafitowo-brązowych. W asortymencie przygotowaliśmy różne rodzaje uziarnienia kamienia bazaltowego: 11-16 oraz 16-22.

Aktualna oferta obejmuje:

  • Grys bazaltowy Corvus – grys dolnośląski w odcieniu grafitowo-szarym. Duże kamienie ogrodowe Corvus to najpowszechniejsza skała wśród wylewnych skał magmowych.
  • Grys paleobazaltowy Oliwia – twarda, mająca dobre właściwości techniczne skała, która jest powszechnie spotykana. W naszej ofercie znajdziesz grys Oliwia w odcieniu grafitowo-brązowo-żółtym.

Grys bazaltowy Corvus

Opis

grys dolnośląski w odcieniu grafitowo-szarym. Duże kamienie ogrodowe Corvus to najpowszechniejsza skała wśród wylewnych skał magmowych.

Grys paleobazaltowy Oliwia

Opis

twarda, mająca dobre właściwości techniczne skała, która jest powszechnie spotykana. W naszej ofercie znajdziesz grys Oliwia w odcieniu grafitowo-brązowo-żółtym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze grysu bazaltowego?

W trakcie zakupu grysów bazaltowych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich frakcję, którą warto dostosowywać zarówno do indywidualnych potrzeb, jak i specyfiki danej przestrzeni. Mniejszy żwir bazaltowy sprawdzi się znakomicie do drenażu podłoża, utwardzenia podjazdu czy ścieżki. Z kolei większy tłuczeń bazaltowy (uziarnienie 16-32) jest polecany do szamb ekologicznych i dekoracji ogrodu.